9.10.2021 Nordic Walking pre všetkých

Viete, kedy je správny deň na začiatok niečoho nového? Presne v sobotu 9.10.2021. V našom kaštieľskom parku sa bude ,,chodiť s paličkami“. Od 16:30 do 18:00 sa s profesionálnymi lektormi naučíte správnu techniku severskej ozdravno-športovej aktivity.

9.10.2021 Nordic Walking pre všetkých

Počas chôdze s paličkami zapájame až 90 % celého tela a ešte k tomu trávime čas na čerstvom vzduchu. Okrem svalov na nohách a chrbte, zapájame aj svaly na hrudi a rukách. Skvelé na tomto type športu je, že ho môžu vyskúšať všetky vekové kategórie.

Benefity NORDIC WALKING

  • Aktivita sa dá vykonávať 365 dní v roku,
  • pomáha pri bolestiach chrbta zapríčinených sedavým zamestnaním resp. životným štýlom,
  • zlepšuje kardiovaskulárnu činnosť,
  • zlepšuje náladu a tým pomáha pri depresívnych alebo úzkostných stavoch,
  • odstraňuje alebo znižuje závažnosť astmy aj alergií,
  • ideálna prevencia pred cukrovkou a osteporózou.

Už viac nemusíte premýšľať. Jednoducho sa k nám v sobotu pripojte a začnite s novým športom hneď. Prineste si so SO SEBOU len dobrú náladu a fľašku vody. Paličky vám požičiame.

Späť na články

1. 12. 2021

Prihláška na medzinárodnú konferenciu

Prvá medzinárodná konferencia s názvom Vplyv šľachtických rodov na formovanie kultúrneho dedičstva, sa v našom krupskom kaštieli uskutoční budúci rok v novembri. My nenechávame nič na náhodu a na každý detail myslíme v predstihu. Máte záujem o aktívnu účasť na pripravovanej konferencii?

15. 11. 2021

Projekt Treasures

Slovenské národné múzeum (SNM – Historické múzeum a SNM – Hudobné múzeum, Kaštieľ Dolná Krupá) a obec Marchegg so Spolkom/Rakúske národopisné múzeum vo Viedni (ÖMV) získali finančné prostriedky z programu Interreg V – A SK – AT na realizáciu projektu Treasures.

5. 10. 2021

Cyklokrásy 7 divov Dolnej Krupej zdolali prvé míľniky

Máme skvelé správy! Za pár mesiacov tvrdej práce prichádzajú prvé výsledky. Vďaka štedrej finančnej podpore od TTSK sme dokázali posunúť projekt CYKLOKRÁSY SIEDMICH DIVOV o poriadny kus dopredu. Začali sme s prestavbou národnej kultúrnej pamiatky - vrátnice, kde sme počas prác objavili niekoľko vzácnych pokladov. Najväčším úspechom uplynulých dní je však znovuobjavenie posledného z dolnokrupských divov. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.