Pripraviť sa, poklad, štart! (výstava)

Vážení milovníci umenia, histórie, milí návštevníci. Vy, ktorí sa chodievate z času na čas prejsť po kaštieľskom areáli určite evidujete prítomnosť dizajnovej lavičky. Pozornosť púta už na prvý pohľad. Zrejme viete, že patrí k výstave, ktorú nám ale Covid-19 uzamkol ...

Pripraviť sa, poklad, štart! (výstava)

Výstava patrí k projekt TREASURES. Poklady strednej Európy. Kultúra, príroda, hudba financovaného z programu cezhraničnej spolupráce INTERREG V-A SK-AT.

Hlavného partnera - Slovenské národné múzeum – v projekte reprezentujú SNM – Historické múzeum a SNM – Hudobné múzeum. Na rakúskej strane sú partnermi Národopisné múzeum vo Viedni a mesto Marchegg. Ako strategickí partneri sú do projektu zapojení: MK SR, TTSK a Úrad Dolného Rakúska. Cieľom projektu, ktorý prebieha od roku 2018, je nadviazanie trvalo udržateľnej spolupráce partnerov a jeho priame výstupy sú: spoločná výstava a čiastkové obnovy kaštieľov v Marcheggu a v Dolnej Krupej.

Výstavu – celkom unikátnu - s názvom Pripraviť sa, poklad, štart! Putovanie za hodnotami, sa nám podarilo usporiadať. Premiéru mala v roku 2019 v kaštieli Marchegg a na jeseň minulého roka sme ju inštalovali v našom kaštieli. Ponúkli sme v nej viac než 200 zbierkových predmetov z troch múzeí, pre návštevníkov sme pripravili viacero špecialít: stieracia fólia, hrací stôl, výučba tancov, ponuka videoprodukcie, pre deti pracovné listy ai. Je nám však smutno z toho, že výstava nám osirela... Iba máloktorí z vás, milí návštevníci, mali možnosť ju uvidieť, pretože pandémia Covid-19 zatvorila naše brány. Ponúkame vám výstavu aspoň virtuálne v našej prezentácii a videosnímke. Pripraviť sa, pozor... Vychutnajte si z pohodlia domova jedinečnú výstavu v online priestore. Stačí kliknúť.

Kaštieľ v Marcheggu sa už obnovuje. Rekonštrukciu poňali veľkoryso – popri finančnej podpore z projektu Interreg V-A získali aj veľkorysú dotáciu z Dolnorakúskej krajinskej vlády. Náš dolnokrupský kaštieľ stále trpezlivo čakal. A dočkal sa! Stavebný ruch v ňom začne už v nasledujúcich týždňoch. Obnova je plánovaná na obdobie 18 mesiacov. Veľmi sa tešíme, že sa opäť zaskvie v celej svojej kráse!

interreg-slovakia-austria-logo.png

Späť na články

2. 9. 2021

4.9. - 5.9. 2021 Hodový program

V Dolnej Krupej sa počas prvého septembrového víkendu hoduje. Počasie nám zatiaľ praje a my veríme, že si to nerozmyslí a spoločne tak budeme hodovať a zabávať sa na bohatom programe. Po vynikajúcom obede predsa každému padne vhod krátka prechádzka k nám do kaštieľa.

9. 8. 2021

22.8. 2021 Trnafčan v kaštieli Dolná Krupá

Pozývame vás na druhé PUTOVANIE ZA POKLADMI v nedeľu 22. augusta o 18:00 hod., keď ponuku netradičnej hudobnej kultúry vystrieda tradičný slovenský folklór v podaní hudobno-tanečného súboru TRNAFČAN.

22. 7. 2021

Koncert skupiny Vrbovskí víťazi

Dňa 26. júla 2021 (už najbližší pondelok) Vás očakávame v našom areáli na koncerte skupiny VRBOVSKÍ VÍŤAZI. Pozrite si náš článok s fotkami z prvého tohtoročného koncertu pod holým nebom v našom kaštieľskom parku. Ďakujeme vám za účasť a tešíme sa na vás nabudúce.