Poďte k nám, máme otvorené

Kaštieľ však ostane zatvorený. Konečne začíname s jeho stavebnou obnovou, ktorá je financovaná v rámci programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A SK-AT – projekt TREASURES. Plánovaná je na 18 mesiacov, takže na jeseň budúceho roka sa pokocháme ako sa zaskvie v novom šate...

Poďte k nám, máme otvorené

Pozoruhodnú výstavu Pripraviť sa, poklad, štart! postihla pandémia. Je nám veľmi ľúto, že ju mohlo vidieť iba málo návštevníkov. V týždni od 3. mája sa už musí demontovať, lebo v kaštieli sa udomácňujú stavební robotníci a odborníci. Chystáme sa však pripraviť jej digitálnu podobu a plánujeme ju návštevníkom ponúkať aspoň virtuálne. Veríme, že v letných mesiacoch si ju znova pripomenieme...

Teraz vás však radi privítame a okrem prehliadky historického parku ponúkame lektoráty so sprievodcom na nádvorí pred „domčekom“ na témy: Beethoven a Slovensko, Ludwig van Beethoven a Dolná Krupá. Dozviete sa tiež niečo o histórii kaštieľa, o Ružovej grófke a oživovaní ružových záhonov v parku.

pamatnik-ludwiga-van-beethovena-dolna-krupa.jpeg

Na prehliadku Pamätníka L.v. Beethovena treba vstupovať jednotlivo – v zmysle platných pandemických opatrení.

Otváracie hodiny:

ut – pia 9.00 h – 13.00 h
so – ne 13. 00 h – 15. 00 h (víkendové prehliadky realizuje po dohode počas pracovných dní)

Kontakt: Alena Krátka
kultúrno-propagačná manažérka
e-mail: alena.kratka@snm.sk
mobil: +421 908 188 022

Nedeľa 2. mája je prvá v mesiaci, teda vstup zdarma! Tešíme sa na vašu návštevu :)

Späť na články

2. 9. 2021

4.9. - 5.9. 2021 Hodový program

V Dolnej Krupej sa počas prvého septembrového víkendu hoduje. Počasie nám zatiaľ praje a my veríme, že si to nerozmyslí a spoločne tak budeme hodovať a zabávať sa na bohatom programe. Po vynikajúcom obede predsa každému padne vhod krátka prechádzka k nám do kaštieľa.

9. 8. 2021

22.8. 2021 Trnafčan v kaštieli Dolná Krupá

Pozývame vás na druhé PUTOVANIE ZA POKLADMI v nedeľu 22. augusta o 18:00 hod., keď ponuku netradičnej hudobnej kultúry vystrieda tradičný slovenský folklór v podaní hudobno-tanečného súboru TRNAFČAN.

22. 7. 2021

Koncert skupiny Vrbovskí víťazi

Dňa 26. júla 2021 (už najbližší pondelok) Vás očakávame v našom areáli na koncerte skupiny VRBOVSKÍ VÍŤAZI. Pozrite si náš článok s fotkami z prvého tohtoročného koncertu pod holým nebom v našom kaštieľskom parku. Ďakujeme vám za účasť a tešíme sa na vás nabudúce.